Choy Lee Fut

Styl ten jest jednym z najbogatszych i najlepiej usystematyzowanych stylów kung fu

O Systemie

Choy Lee Fut Kung Fu

Choy Lee Fut Kung Fu powstał w latach 30. XIXw. To skuteczna metoda i sztuka walki wywodząca się z tradycji Shaolin. Jest znana z szybkości i mocy, płynnych ruchów okrężnych i elastycznej pracy nóg. Choy Lee Fut łączy w sobie potężne techniki ręczne charakterystyczne dla stylów południowych z wszechstronnymi kopnięciami systemów północnych, obejmuje formy pięści, broni oraz drewniane manekiny Shaolin.

Kung Fu odnosi się do jednego z tysięcy stylów chińskich sztuk walki, natomiast termin Kung Fu (功夫) oznacza dosłownie każdą umiejętność, która wymaga ciągłej ciężkiej pracy i poświęcenia się mistrzowi.

Oficjalna strona: Chan Family Choy Lee Fut Kung Fu & Lohan Qigong

TRADYCJA

Najczystsza Forma Shaolin

Najbardziej wpływową tradycją w Kung Fu była tradycja Shaolin. W wielu świątyniach Shaolin, Kung Fu zostało usystematyzowane i stało się legendą. Linia Choy Lee Fut wywodzi się z Shaolin.

Tradycja Shaolin dzieli się na style Północne i Południowe. Północny Shaolin słynie z rozległych kopnięć, skoków i ruchomych nóg. Z kolei Południowy Shaolin słynie z potężnych technik ręcznych i niskich, solidnych pozycji. Ponieważ nasz założyciel Chan Heung miał nauczycieli z wywodzących się z tradycji Północnej i Południowej, Choy Lee Fut posiada oba aspekty, co zwiększa jego wszechstronność.

Program nauczania Choy Lee Fut jest podzielony na poziomy podstawowe, średnie i zaawansowane.

ZAŁOŻYCIEL SYSTEMU

Chan Heung

Na początku XIX w. Chan Heung, twórca stylu Choy Lee Fut, spotkał Choy Fooka – mnicha z południowego klasztoru Shaolin, położonego na prowincji Fukien. Był przez dwanaście lat jego uczniem. Posiadł całą dostępną wiedzę, pieczołowicie kultywowaną przez mnichów z klasztoru Shaolin, czerpiąc ją u źródła, czyli bezpośrednio od swego mistrza Choy Fooka.

Wiedza ta dotrwała do naszych czasów, przekazywana przez największych mistrzów następującym po sobie spadkobiercom, którzy otrzymywali tzw. pełne wtajemniczenie. Obecnie takim spadkobiercą, piątym z kolei, jest mistrz Chen Yong Fa. Dzięki niemu i jego poprzednikom – mistrzom Chan Koon Pak i Chan Yiu Chi – można poznać techniki, które do tej pory były przekazywane jedynie w ścisłym kręgu członków rodziny Chan.

CHOY LEE FUT RODZINY CHEN

Mistrz Chen Yong Fa

Jest obecnym, bezpośrednim spadkobiercą stylu Choy Lee Fut. Dr Chen Yong Fa (piąte pokolenie spadkobierców Choy Lee Fut) jest jednym z najwybitniejszych współcześnie żyjących wielkich mistrzów kung fu. Jest pierworodnym synem Chan Wan Hon, pra pra wnukiem założyciela stylu Chan Heunga oraz spadkobiercą całej wiedzy najbogatszego i najbardziej wszechstronnego systemu kung fu Choy Lee Fut oraz systemu Shaolin Luohan Qigong (wchodzącego w skład Choy Lee Fut).

W jego rękach znajdują się manuskrypty opisujące wszystkie formy, techniki walki, qigong, wiedzę medyczną i feng shui, napisane przez wcześniejszych spadkobierców systemu.

Od 1984 roku mieszka w Sydney (Australia), gdzie prowadzi cieszącą się ogromnym powodzeniem klinikę tradycyjnej chińskiej medycyny. Kieruje Światową Organizacją Choy Lee Fut rodziny Chen oraz Światowym Centrum Luohan Qigong , dzieląc się doświadczeniami z innymi ludźmi na całym świecie. Wielki Mistrz Chen Yong Fa jest żyjącą legendą. Zależy mu na przekazaniu pełnego systemu Choy Lee Fut i Luohan Qigong nastepnym pokoleniom zachowując jego autentyczny charakter. Do połowy lat 80 tych pełny system ćwiczyli jedynie najbliżsi członkowie rodziny Chen.

ODWIEDŹ NAS NA YOU TUBE